VINGA Baltimore RCS återvunnet stål penna
Stilren och modern penna, designad för optimal skrivkomfort och stil. Tillverkad av RCS-certifierat återvunnet rostfritt stål, med en gummibeläggning på ytan för ett bekvämt grepp och en matt finish. Med sitt seperata lock och clips erbjuder denna penna både funktionalitet och elegans. Den tunna spetsen (1,0 mm) säkerställer smidig skrivning, medan dess bekväma vikt ger stabilitet. Utrustad med en kulspets och blått dokumental-bläck med en skrivkapacitet på 1200 meter. Denna produkt är tillverkad av RCS-certifierat återvunnet rostfritt stål. RCS (Recycled Claim Standard) är en standard som verifierar det återvunna innehållet i en produkt genom hela leverantörskedjan. Totalt återvunnet innehåll: 19 % baserat på produktens totala vikt. Certifierad av Control Union, CU1162221.
• 1200 m skrift
• Bläckpenna
• Bekväm design
• Metallclip
• Blått bläck
| Antal | 1 | 100 | 250 | 500 | 1000 | 1500 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 67,00 | 65,00 | 63,00 | 61,00 | 60,00 | 59,00 |
| Artikelnummer | V1690019 |
| Storlek | 13.7 x 1.5 x 1.2 cm |
| Vikt | 30g |
| Tryckyta | 40 x 5 mm |
| Material | Återvunnet rostfritt stål,Mässing |
| Ursprungsland | CHN |
| Product Compliance | Additional pen safety test, Överensstämmelse med kadmiumdirektivet 91/338/EC, Överensstämmelse med USA:s regler om blyhalter, Överensstämmelse med PAH-halter i REACH och ZEK 01-4-08, Överensstämmelse med direktiv om ftalatinnehåll, Fritt från klorparaffiner med medellång eller kort kolkedja, Certifikat för Recycled Claim Standard |
| Spårbarhet | RCS Blended |
| Social Compliance | BSCI |
| GPSR-Information |
https://www.xdconnects.com/en-gb/contact-us, https://vinga.com/eu/Contact product@xdconnects.com, info@vinga.com |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 1201 |
| Nästa Leverans : 2026-09-26 | 1500 |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| Totalt pris | Tom kolumn | Tom kolumn | {total} |

