TEGERA Infinity 8811
Art.nr.
8811
Smidig tunn handske med lång mudd och skärskyddsnivå D, lämplig för finmotoriskt monteringsarbete. 15 gg stickning med CRF® skärskyddsteknologi. Handflatedoppad med mycket mjukt nitrilskum för bästa grepp på torra ytor. Förstärkt tumgrepp för ökad livslängd. Material som andas för bekväm användning hela dagen. Skydd mot kontaktvärme upp till 100°C. Brett utbud av storlekar betyder en perfekt passande handske för alla. Hudvänlig med Derma-test och Oeko-Tex certifikat.
| Antal | 6 |
|---|---|
| Pris/st | 166,00 |
Totalt pris
kr
| Artikelnummer | 8811 |
| Information | Cat. II |
| Ursprungsland | CN |
| Storlek | 5 - 11 |
| Längd | 240-300 mm |
| Förpackning | 6 st |
| Vikt | 0.087 kg |
| Bunt vikt | 0.516 kg |
| Kartong vikt | 11.500 kg |
| Certifikat | UKCA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. |
Prisspecifikation
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| Totalt pris | Tom kolumn | Tom kolumn | {total} |

